Sklenařinka zahraje k poslechu a tanci 4. listopadu v chotěbořské Sokolovně

06.08.2017

Sklenařinka kapelníka Milana Slaniny 4. listopadu od 18 hodin

Zahraje k poslechu a k tanci

Přijďte si zatancovat a poveselit se v sobotu po Dušičkách 4.11. od 18 hodin do chotěbořské Sokolovny. Zahraje Vám dechová kapela Sklenařinka kapelníka Milana Slaniny z Havlíčkova Brodu.

Na sále bude připravena stolová úprava s tanečním parketem. Občerstvení zajištěno.

Vstupenky v předprodeji za 150 Kč prodává Infocentrum Chotěboř. Na místě vstupenka za 200 Kč.

Dechová hudba - taneční orchestr Sklenařinka vznikla v roce 2004 z iniciativy známého havlíčkobrodského kapelníka taneční skupiny AMIX z Havlíčkova Brodu Milana Slaniny.

Tomu bylo velice líto, že dechovka a taneční muzika v provedení velkých orchestrů ztrácí svůj lesk a kvalitu, Rozhodl se proto, že založí orchestr ve stejném obsazení, jako hrála kapela Alfa Úsobí, ve které působil od 1978 do roku 1990 .

Oslovil proto několik zkušených muzikantů (bývalých profesionálních muzikantů, učitelů na ZUŠ ...), se zpěvem pomohla Milanovi ženská část jeho rodiny (manželka Vlasta s dcerou Danou) a vznikl tak dechový orchestr s netradičním obsazením, který měl svoji premiéru na Zahradě Vysočiny v roce 2004.

Od té doby absolvovali velké množství vystoupení, koncertů a společenských akcí. Tato kapela vám zahraje jak v pruvodu, tak k tanci nebo provede koncert. V repertoáru naleznete především skladby od známých skladatelů české dechovky, jako jsou Ladislav Kubeš, Karel Vacek, Jaromír Vejvoda, Josef Poncar. Kapela zpestří koncerty taneční muzikou 60. až 80. let . Univerzálnost a obsazení kapely umožňuje hrát líbivou muziku připomínající starší generaci plesy dřívějších let. Kapela spolupracuje se známými umělci jako jsou Josef Zíma, Milan Černohouz, Josef Oplt, Alois Matoušek, Libor Pantůček, aj.